37 kuriozitete të pabesueshme por të vërteta
Lexojini kuriozitetet e postuara më poshtë. Janë interesante… – Në Skoci lindin më shumë flokëkuq se sa në krejt pjesën tjetër të botës – Krokodili nuk e nxjerr dot jashtë gjuhën e vet – Është e pamundur të fundosesh në Detin e Vdekur pa ndihmën e pajisjeve – Qentë... Më shumë
Horoskopi i së enjtës

Horoskopi i së enjtës

Kureshtje 13 December, 2018, 9:45

Njihuni me parashikimin për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Dashi Kjo e enjte do të sjellë një sërë të rejash për ju. Megjithatë yjet parashikojnë që me gjasë do të humbni mendjen, pas një dashurie të pamundur. Për gjithë... Më shumë
Ushqimi që duhet ta hani çdo ditë, nëse doni të jetoni 100 vjet
Nëse dëshironi të arrini moshën 100 vjeç, ekziston një ushqim që nuk duhet neglizhuar asnjëherë. Një grua e moshuar, e cila sapo ka mbushur 102 vjeç, tha se çelësi i jetës së saj të shëndetshme e të gjatë është marrja e çokollatës në baza ditore, veçanërisht asaj të zezë.... Më shumë
I bie unaza në tualet, e gjen pas 9 vjetësh
Një grua në New Jersey kishte menduar se unaza e martesës i kishte humbur përgjithmonë kur aksidentalisht i kishte rënë në tualet para nëntë vjetësh. Por falë një punëtori për pastrimin e gypave ajo është bashkuar me unazën e humbur. Paula Stanton, 60-vjeçare, e mori unazën në formë dhurate... Më shumë
Pse duhet të vendosni paratë poshtë tepihut natën e Vitit të Ri?
Festat janë koha ideale për të reflektuar. Çfarë kemi bërë mirë dhe çfarë mund të përpiqemi të bëjmë më mirë? Për të ndihmuar veten për të arritur qëllimet tuaja ju rekomandojmë të lexoni traditat që shumë kultura të ndryshme i ndjekin. 1. Mbajini paratë poshtë tapetit Nëse dëshironi të... Më shumë
Një truk i thjeshtë për të ndalur rënien e flokëve në moment dhe pa shpenzime
Flokët janë një nga prioritetet fizike të njerëzve. Në fakt, shumë dashurojnë për t’i trajtuar, ngjyrosur ose prerë shpesh. Megjithatë, pothuajse çdo gjë ka efektet e saj negative. Sot kemi vendosur të ju tregojmë për një truk për të shmangur rënien e flokëve. Meqë është një problem shumë i... Më shumë
Shkenca e vërteton nëse egziston dashuria në shikim të parë
Njerëzit besojnë në dashuri me shikim të parë e shkenca e aprovon! Nuk do t’ju duhet më shumë se një second për të vendosur nëse një person është tërheqës apo jo. Është llogaritur se truri i njeriut kërkon 244 milisekona për të kuptuar gjininë e një personi përballë dhe... Më shumë
Kafe apo çaj? Preferenca e gjithsecilit, mund të jetë e shkruar në ADN-në e vet
Nëse njerëzit preferojnë të konsumojnë më shumë kafe ose çaj, kjo mund të jetë çështje gjenetike. Njerëzit që kanë një version të një gjeni, që rrit ndjeshmërinë ndaj shijes së hidhur të kafeinës, kanë tendencën të jenë konsumatorë të rregullt të kafesë, raportuan disa studiues në uesbajtin “Scientific Reports”.... Më shumë
Horoskopi ditor

Horoskopi ditor

Kureshtje 8 December, 2018, 9:44

Njihuni me parashikimin për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Dashi Mundohuni ta kaloni këtë të shtunë nën shoqërinë e familjes, pasi kohëve të fundit keni qenë tejet të stresuar, aq sa i keni lënë pas dore ndjenjat tuaja. Në... Më shumë
Del në shitje shtëpia e Babagjyshit, brenda është magjike
Babagjyshit e ka vendosur në shitje shtëpinë e tij në Polin e Veriut, e cila mund të jetë e kujtdo këto Krishtlindje për 657,000 dollarë. Parajsa e Krishtlindjeve është vlerësuar 657,000 dollarë nga Zillow, një kompani amerikane për vlerësimin e patundshmërive dhe shtëpive. Shtëpia e Babadimrit është një nga... Më shumë