Mendoni se nuk dini të luani “Bowling”? Shikojeni këtë grua
Bowling mund të jetë sport i ndërlikuar për dikë, veçanarisht për fillestarët që nuk dijnë të përdorin teknikën e duhur. Disa e mbajnë topin gabimihst, disa të tjerë nuk i afrohen aq sa duhet korsisë. Pastaj disa të tjerë hedhin topat në ajr në vend që butësisht t’i lirojnë... Më shumë
Gruaja më e gjatë në botë ka vdekur moti, por ende rekordi nuk është thyer
A e dini se kush e mban rekordin botëror për gjatësi nga gjinia femërore? Është Zeng Jinlian nga Kina, gruaja që e ka thyer këtë rekord, transmeton lajmi.net Ajo tashmë ka vdekur, por rekordi nuk është thyer akoma. Ajo ishte 2 metër e 48 cm. (Ka vdekur më 13... Më shumë
BMW vjen me testimin më unik të veturës në një pistë ekstra të rrezikshme
Është një reklamë e BMW, por është gjëja më e rrezikshme! Në këtë reklamë ata kanë krijuar një pistë në det dhe kanë testuar një nga veturat e tyre duke bërë “drifts” po në këtë pistë, transmeton lajmi.net BMW është një prodhues fantastik i makinave, por edhe reklamat janë... Më shumë
Toka është goditur nga një asteroid flakërues
Toka është goditur nga një asteroid i cili u zbulua vetëm pasi shpërtheu. Një shkëmb i vogël shpërtheu në një flakë të zjarrtë në qiell që ishte e dukshme nga qytetet rusë, duke përfshirë Lipetsk’un, i cili ndodhet në juglindje të Moskës. Të dhënat e NASA’s tregojnë shttp://www.sovrani.news/wp-admin/post-new.phpe meteori... Më shumë
Çka ndodhë nëse për gjashtë vite nuk i lani flokët me shampon?
Wendi Tibbets 47 vjeçare, është femra e cila për gjashtë vite nuk i ka larë flokët e saj me shampon, prandaj ajo ka treguar historinë e saj. Paralajmërimi i saj është: Flokët tuaja do të rriten Arsyeja pse ajo ka larë flokët vetëm me uj, është që ti shes... Më shumë
Lapsi mund të qetësojë dhimbjen e kokës
Doktoresha Jane Leonard shprehet se shumica e dhimbjeve të kokës shkaktohen nga stresi, ankthi, lodhja apo shqetësimet emocionale. Por në vend që të përdoren ilaçe të cilat sjellin dhe dëme të tjera anësore, disa ekspertë sygjerojnë që zgjidhja mund të jetë më e thjeshtë, duke vendosur një laps në... Më shumë
Si ta kuptosh kush nga miqtë nuk të ndjekë në Instagram?
Instagram është ndryshe nga çdo rrjet tjetër social për shkak të funksionit të tij. Ndryshe nga Facebook ku ju duhet të dërgoni kërkesë miqësie njerëzve të tjerë, Instagrami lejon që përdoruesit ta ndjekin njëri tjetrin, transmeton lajmi.net Veprimi i një-anshëm do të thotë se nëse dikush të ndjekë ty,... Më shumë
Fobi nga merimangat? Ja si ta luftoni!
Një studim i ri hedh dritë mbi terapinë e frikës nga merimangat, një nga fobitë më të zakonshme te njerëzit. Shkencëtarët e Universitetit të Kolumbisë kanë pohuar se arachnophobia daton qindra mijëra vjet më parë. Sa herë që shohin merimanga, disa individë përjetojnë panik, siklet deri në ekstrem. Për... Më shumë
4 shenjat e horoskopit që nuk dinë t’i bien nga Kina, thonë gjithmonë të vërtetën e nuk bëjnë thashetheme
Në përgjithësi të gjithë kemi tendencën të predikojmë se nuk duhet të gënjejmë dhe në çdo moment duhet të themi vetëm të vërtetën. Por ka disa raste kur një e vërtetë është shumë e hidhur dhe dëmton më shumë se një gënjeshtër. Në këto raste mbase edhe duhet të... Më shumë
Horoskopi për ditën e sotme
Dashi Për shkak të nervozizmit tuaj mund të lindin konflikte dhe mosmarrëveshje të shumta sot me partnerin. Nuk do toleroni në asnjë pikë dhe kjo do e përkeqësojë situatën. Beqarët duhet të presin edhe pak kohë për personin ideal. Dita e sotme nuk është e duhura. Financat do jenë... Më shumë