Policia e shtetit reagon pas sekuestrimit të 3.4 milionë eurove, përmend dhe Bashën
Policia e Shtetit ka reaguar zyrtarisht për sekuestrimin e 3.4 milionë Eurove të fshehura në disa automjete Toyota që mbërritën një ditë më parë në Portin e Durrësit. Sipas njoftimit, Policia e Shtetit është vënë në dijeni nga burimet e saj vendase në datën 20 Qershor 2018 për një... Më shumë
Meta mesazh urimi Erdoganit: Besim në forcimin e mëtejshëm të marrëdhënieve
Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta i ka dërguar një mesazh urimi homologut të rizgjedhur truk Recep Tayyip Erdoğan Meta teksa e uron për fitoren shkruan se gjatë mandatit të ri, marrëdhëniet historike e tradicionalisht miqësore e vëllazërore midis dy vendeve e dy popujve tanë, do të forcohen edhe më... Më shumë
Balla i përgjigjet Bashës: E ktheve opozitën në teatër babalesh
Pas akuzave të Bashës se fshihet pas 3,4 milionë eurot të kapura në portin e Durrësit, reagoi edhe Taulant Balla. Ai shkruan se Basha është njeriu që e ktheu opozitën në një teatër babalesh. “O Babale! Mjerë kush të beson ty akoma dhe taksirati ynë që kemi përballë një... Më shumë
3.4 milionë euro në dy makina, në pranga 4 persona, 2 të tjerë në kërkim
Tre milionë e 366 mijë e 700 euro dhe 80 mijë franga belge është shifra që u gjetën të fshehura në dyert dhe sediljet e dy “Toyota Yaris”, të cilat zbarkuan në portin e Durrësit. Hetuesit kanë mbajtur procesverbal me numrat e serisë së parave, ndonëse policia e shtetit... Më shumë
Meta: Takim emocionues me 200 heroina të Luftës së Kosovës
Kreu i Shtetit, Ilir Meta ka pritur në presidencë një grup zonjash nga Kosova, si dëshmi të gjalla të luftës për Pavarësi. Meta ndër të tjera shkruan se ato janë heroina, viktima të dhunës, abuzimit seksual dhe krimeve çnjerëzore. “Sot pata një takim tepër emocionues, me 200 heroina të... Më shumë
Hapja e negociatave, Mogherini në krah të Shqipërisë
Në një takim të zhvilluar ditën e sotme në Këshillin e Ministrave të Jashtëm të BE-së, ku i pranishëm ishte edhe Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati, Përfaqësuesja e Lartë për Politikën e Jashtme të BE-së, Federica Mogherini u shpreh se hapja e procesit të anëtarësimit... Më shumë
Meta mesazh urimi Erdoganit: Besim në forcimin e mëtejshëm të marrëdhënieve
Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta i ka dërguar një mesazh urimi homologut të rizgjedhur truk Recep Tayyip Erdoğan. Meta teksa e uron për fitoren shkruan se gjatë mandatit të ri, marrëdhëniet historike e tradicionalisht miqësore e vëllazërore midis dy vendeve e dy popujve tanë, do të forcohen edhe më... Më shumë
Paralajmërimi i Bashës: BE ka vendosur kundër negociatave për Shqipërinë
Kur na ndajnë vetëm pak ditë nga vendimi final për hapjen ose jo të negociatave për Shqipërinë, kreu i opozitës Lulzim Basha jep një lajm që nëse do jetë me burime të sigurta do shkaktojë reagime të forta. Ai u shpreh sot për mediat se vendet e BE-se kane... Më shumë
A është kampi i refugjatëve kusht për hapjen e negociatave? Si përgjigjet Vlahutin
Nga Malësia e Madhe, ambasadorja e BE-së në Shqipëri, Romana Vlahutin u shpreh se në Shqipëri nuk do të ndërtohet asnjë kamp refugjatësh. Në lidhje me kushtet që BE i ka vendosur vendit tonë Vlahutin tha se janë reformat dhe jo një kamp refugjatësh. “Unë nuk loboj për Shqipërinë,... Më shumë
Shqiptarët të “çmendur” pas alkoolit dhe duhanit, sa ka qenë importi në 2017
Shqipëria rezulton se ka importuar gjatë vitit 2017 më shumë se 20 miliard lekë pije dhe duhan. Referuar të dhënave zyrtare të INSTAT, vitin e kaluar importi i këtij grupi mallrash u rrit me rreth 2 miliard lekë në krahasim me vitin 2016. E në periudhën 5 vjeçare (2013-2017)... Më shumë