2 oferta për Strakoshën, kjo është përgjigja e Lazios
Lazio nuk e ka ndërmend të heq dorë lehtë nga portieri Thomas Strakosha. Skuadra nga kryeqyteti raportohet se ka refuzuar dy oferta të Napolit për portierin e kombëtares shqiptare. Strakosha ka kompletuar një sezon të jashtëzakonshëm në Serie A me Lazion. Sipas ‘CalcioNapoli24’, Napoli i ka ofruar fillimisht 10... Më shumë
Presidenti i Federatës së Futbollit të Zvicrës: Lichtsteiner…
Vazhdon të jetë aktive në Zvicër tema për shqiponjën e bërë nga Granit Xhaka e Xherdan Shaqiri. Dy futbollistët tanë falë golave të shënuar gjunjëzuan serbët duke i dhënë tri pikët Zvicrës 2-1. Xhaka dhe Shaqiri festuan me shqiponjë, ndërsa me ta u solidarizua edhe kapiteni i ekipit kombëtar... Më shumë
Xhaka për Guardian: Kur babai im ishte në burg…
Granit Xhaka, futbollisti që shënoi kundër Serbisë në ndeshjen e Zvicrës në fazën e grupeve të Botërorit dhe që më pas festoi golin e tij duke e bërë shqiponjën me duar, rrezikon të dënohet nga FIFA me dy ndeshje moslojë. Por, për FIFA-në dhe gjithë ata që nuk e... Më shumë
PSG, Chelsea dhe Manchester United: të gjitha të interesuara për super-yllin
Antero Henrique  i PSG-së po ndjek vazhdimisht lojtarë të rinj, dhe një njëri ndër ta është edhe  një yll i Juventusit . Emri i tij? Alex Sandro, i cili gjithashtu ka qenë në radar të Chelsea,përcjell ORAinfo. Tuttosport pretendon se  ylli i Juventusit është e pëlqyeshme nga Henrique, i... Më shumë
Përmbyllen pjesët e para: karton i kuq, penalti e humbur, e dhënë e autogol
Uruguaji po fiton 2-0 ndaj Rusisë pas pjesës së parë ndërsa Arabia Saudite ka barazuar në fund ndaj Egjiptit në 1-1, shkruan sovrani.info. Suarez me një gol nga gjuajtja e lirë dhe Cheryshev me autogol shënuan për uruguajanët. Tek Rusia Smolnikov në të 36 u ndëshkua me kartonin e... Më shumë
Katastrofë për Argjentinën, Kroacia luan kështu ndaj Islandës
Argjentina duhet të besojë në mrekulli për t’u kualifikuar në mesin e 16 skuadrave më të mira në Kupën e Botës duke e mposhtur Nigerinë dhe shpresuar se një Kroaci me hiç më pak se 10 ndryshime në formacion do ta ndalë Islandën në ndeshjen tjetër të Grupit D... Më shumë
Këtë supergol e ka shënuar Luis Suarez ndaj Rusisë
Luis Suarez ka shënuar golin e parë ndaj Rusisë në një ndeshje që po zhvillohet momentalisht në Samara. Luis Suarez shënoi nga goditja e dënimit për epërsinë e Uruguait kur kishin kaluar rreth 10 minuta lojë, shkruan sovrani.info Ndërsa Laxalt e shënoi të dytin https://cdnja.r.worldssl.net/mp4/zp/zpPL.mp4 Më shumë
Duke e bërë shqiponjën, ky komunitet i rëndësishëm shpreh përkrahjen ndaj Shaqirit e Xhakës
Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri, të cilët ia siguruan fitoren Zvicrës në ndeshjen kundër Serbisë, mund të dënohen nga FIFA. Madje, FIFA tashmë ka nisur një procedurë kundër tyre, pas ankesave të Serbisë për kinse provokim. Xhaka dhe Shaqiri, festuan golat e tyre kundër Serbisë duke e bërë simbolin... Më shumë
Ka gola në të dy ndeshjet, shënojnë yjet
Uruguaji ka dyfishuar epërsinë ndaj Rusisë me anë të Laxalt, shkruan sovrani.info. Për ta më herët kishte shënuar Suarez. Me këtë rezultat është Uruguaji që del në pozitën e parë. Ndërkohë, Egjipti ka kaluar në epërsi ndaj Arabisë Saudite me anë të Salah./sovrani.info Më shumë
Serbi-Zvicër, Kurir e sheh këtu fajtorin
Serbët nuk e kanë kapërdirë humbjen nga Zvicra. Sidomos festimi i golave me simbolin e shqiponjës nga dy futbollistët më origjinë shqiptare, Xhaka dhe Shaqiri ka irrituar edhe më shumë serbet ku nga ankesat e shumta të tyre FIFA ka hapur edhe një hetim për dy futbollistët. Por serbët... Më shumë