E gjithë bota po flet për këtë që po ndodhë mes tifozëve francezë dhe atyre kroatë
“Vëllazëri” francezo-kroate para finales së lavdishme. Franca zhvillon sot ndeshjen më të madhe të 20 viteve të fundit, ndërsa Kroacia luan sfidën më të rëndësishme në histori. Përkundër këtij fakti, tifozët e dy Kombëtareve janë të bashkuar para ndeshjes, përcjellë “Lajmi.net”. FIFA ka publikuar një video ku tifozët francezë... Më shumë
Në Real Madrid apo Bayern? E tregon babai i James Rodriguez
Babai i lojtarit të Bayern Munchen, James Rodriguez ka lënë të kuptohet në një kthim të mundshëm të kolumbianit në Real Madridit. Rodriguez i është huazuar Bayernit për një marrëveshje dyvjeçare nga Los Blancos dhe kolumbiani ka impresionuar gjatë kohës së tij në Bavari përcjell ORAinfo. Në një intervistë... Më shumë
Publikohen formacionet zyrtare të ndeshjes së vitit, ka befasi
Franca dhe Kroacia kanë publikuar formacionet zyrtare për finalen e Kupës së Botës. Finalja luhet prej 17:00 me kohën tonë. Këto janë formacionet: Franca: Lloris; Pavard, Varane, Umtit, Hernandez; Kante, Pogba, Matuidi; Mbappe, Griezmann, Giroud. Kroacia: Subasic; Vrsaljko, Lovren, Vida, Strinic; Brozovic, Rakitic; Rebic, Modric, Perisic; Mandzukic. Më shumë
Ekipi i Lampard e aplikojnë tiki-takan, shikojeni se çfarë goli kanë shënuar
Frank Lampard ka bërë debutimin e tij si trajner i futbollit. Legjenda e Chelseat, në miqësoren e parë të Derby County ka shënuar fitore me rezultat 4-1 ndaj Notts County, shkruan IndeksOnline. Gjatë këtij takimi ra në sy goli i dytë i Thomas. Ai shënoi pas një aksioni të... Më shumë
Nëse ikën Milinkovic-Savic, Lazio e merr yllin e Chelseas
Lazio është duke e shikuar mundësinë e transferimit të Cesc Fabregasit në rast se largohet Sergej Milinkovic-Savic. Fabregas kaloi në Chelsea nga Barcelona në verën e viti 2014 për 30 milionë euro, dhe që atëherë ai ka fituar dy Premierliga me londinezët, transmeton Gazeta Express. Corriere dello Sport ka... Më shumë
Ky pritet të jetë ekipi i ri i Higuain
E ardhmja e Gonzalo Higuain do jetë Premierliga. Mediat britanike raportojnë se Chelsea po këmbëngulë në transferimin e argjentinasit, përcjellë “Lajmi.net”. Ai është kërkesa kryesore e Maurizio Sarrit për vijën e sulmit. “Mirror” raporton që blutë e kanë bërë gati ofertën që do ta dërgojnë në drejtim të lojtarit... Më shumë
Gattuso ka një kërkesë konkrete për pronarët e rinj
Menaxheri i Milanit, Rino Gattuso thuhet se kërkon sqarime nga pronarët e rinj të rossonerit, Elliot Fund dhe është mërzitur nga situata e klubit përcjell ORAinfo. Situata financiare e Milanit është e dobëtr  pasi Yonghong Li nuk ka qenë në gjendje të paguajë fondin mbrojtës për të mbajtur gjallë... Më shumë
Ja si e komenton Berlusconi ardhjen e Ronaldos në Juventus
Silvio Berlusconi thotë se lëvizja e Cristiano Ronaldos në Juventus është e tmarrshme si një tifoz i Milanit, megjithëse është i mirë për futbollin italian përcjell ORAinfo. Berlusconi, i cili ishte president i Rossonerëve për më shumë se 30 vjet përpara se t’ia shiste klubin Yonghong Li vitin e... Më shumë
Tottenham interesohen për sensacionin e Kupës së Botës
Tottenham është duke u interesuar për shërbimet e mbrojtësit të Francës, Benjamin Pavard, i cili është lojtar i klubit gjerman, VFB Stuttgart. E ardhmja e Toby Alderweireld nuk është e sigurt tek ‘Spurs’, pasi ky i fundit mund të largohet gjatë kësaj vere, transmeton Gazeta Express. Pavardi ka shkëlqyer... Më shumë
Buffon në debutim pranon 4 gola nga skuadra amatore
Gianluigi Buffon ka bërë debutimin e tij me fanellën e Paris Saint Germain. Portieri italian ishte startues në sfidën, PSG – Chambly, e cila përfundoi me rezultat 2-4, shkruan IndeksOnline. Dy golat e vetëm për ekipin e PSG-së i shënuan; Colin Dagba dhe Virgiliu Postolachi. Në anën tjetër, katër... Më shumë